| Dimensions | 105 × 80 × 90 cm |
|---|---|
| Temperature | -15/-20°C |
| Doors | 1 |
| Cooling unit | a bordo |
| Version | LOW TEMPERATURE |
| Depth | 80 |
| Capacity | 600×400 mm racks |
| Corpus | 710 |
| Capacity (l) | 195 |
Home / Products / Refrigerated bases and counters / Labor / TAPBT/10
TAPBT/10
LOW TEMPERATURE
EN FREEZER COUNTER – Freezer pastry counter suitable for 600×400 trays.
| Structure |
made in stainelss steel |
|---|---|
| Posizione vano tecnico |
on right side |
| Refrigeration type |
refrigeration system HSS "Helped Static System" |
| Electronic |
2.8'' touch control panel, digital display |
| Defrosting type |
automatic with heating elements |
| Water evaporation |
automatic |
| Supply with |
7 pair of runners |
| Spessore di isolamento |
50 |
| Runner pitch |
75 |
| Posizioni su cremagliera |
7 |
| Stainless steel work top |
15/10 h 40 |
| Controllo ventilazione |
NO |
| Controllo umidità |
NO |
| Gas |
R290 |
| Tensione Alimentazione |
1x230V ~ 50Hz |
| Climatic class |
5 |






