| Dimensions | 200 × 60 × 85 cm |
|---|---|
| Temperature | -15/-20°C |
| Doors | 4 |
| Cooling unit | remote condensing unit |
| Version | LOW TEMPERATURE |
| Depth | 60 |
| Capacity | 325×430 mm racks |
| Corpus | 665 |
| Capacity (l) | 466 |
Home / Products / Refrigerated bases and counters / New Atlas / TNGB6D/200
TNGB6D/200
LOW TEMPERATURE
PREARRANGED FREEZER COUNTER – Freezer counter 600 depth.
| Structure |
made in stainelss steel |
|---|---|
| Posizione vano tecnico |
on right side |
| Refrigeration type |
ventilated cooling system |
| Electronic |
2.8'' touch control panel, digital display |
| Defrosting type |
automatic with heating elements |
| Water evaporation |
manual tray |
| Allestimenti a richiesta |
2-drawers units |
| Supply with |
1 325x430mm shelf each door |
| Not included |
condensing unit |
| Spessore di isolamento |
50 |
| Runner pitch |
75 |
| Posizioni su cremagliera |
7 |
| Stainless steel work top |
10-ott |
| Controllo ventilazione |
NO |
| Controllo umidità |
NO |
| Tensione Alimentazione |
1x230V ~ 50Hz |
| Climatic class |
5 |






